Jak jde začátkem roku pronájem bytů v Brně?

Začátkem roku v lednu a počátkem února pozorujeme z hlediska množství poptávek asi trojnásobně vyšší poptávku po pronájmu bytu v Brně ve srovnání s poptávkou po koupi bytu.

Nejčastěji lidé chtějí pronájem bytů o velikosti 2+kk (event. 1+1 nebo 2+1), a to buď v širším centru Brna – lokality Veveří, Lidická, Žabovřesky nebo pak zcela levné pronájmy v panelových bytech, zejména pak v sídlištích s rychlou dostupností do centra (u těchto pronájmů zcela vyhrává poptávka po nejnižší ceně).

Zájemci nikam nespěchají uvědomují si, že mají velký výběr možností. Existuje velká citlivost poptávajících na cenu pronájmu bytu.

Majitelé, kteří z nějakého důvodu svůj byt cenově zvýhodní oproti průměrné nabídce na trhu v rozmezí 8-13% nemají velký problém zprvu nalákat dostatek zájemců na prohlídky a poté při rozumném způsobu vedení vyjednávání byt pronajmout ve velmi krátkém horizontu.

V takovém případě nemusí pronajímatel jít s cenou dolů anebo jde s cenou dolů minimálně. Při stanovení ceny je potřeba si uvědomit, že poptávající mají zájem o pouze cenově výhodné byty a nevolají na byty, jejichž cena se pohybuje více než 10 % nad běžnými cenami.

Tito nabízející tak dřív nebo později jsou nuceni jít s cenou dolů a délka prodeje se o toto období prodlužuje. Doporučuji tedy brát ohled již při uvádění bytu na trh na cenu bytu  a požadovanou délku prodeje, resp. dobu, během níž by prodávající rád nemovitost prodal a inkasoval peníze.

Dnes si výrazně vybírají mezi nabídkami i zájemci o pronájem a vybírají si zejména podle ceny resp. poměru kvality a ceny.  Dobře se pronajímají jakékoliv velikosti bytů, jejichž cena je nižší oproti minulému roku o 10-15%. Tedy jedná se o byty 1+kk do 7.000 Kč, 1+1 do 8.000, 2+1 do 10.000, 3+1 do 13.000 Kč, ceny jsou uváděny vč. inkas. Dražší byty musí mít nějakou reálnou výhodu, pro kterou si ji nájemníci pronajmou. Tuto výhodu musí dobrý makléř najít s správně ji umět komunikovat.

Pokud se potřebujete poradit o tom co je pro vás lepší, zda prodej bytů v Brně nebo pronájem vašeho bytu  v Brně, neváhejte nás kontaktovat a my vám připravíme analýzu na míru vašim potřebám.

Zpět na Články - Pronájem bytu Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =
Vítám Vás na internetových stránkách specializovaných na byty a pronájem bytů v Brně. Jmenuji se Vladimír Veselský a pracuji jako realitní makléř, poradce a obchodník s nemovitostmi. Tuto profesi již...

Pokračovat

Vložte byt k inzerci zdarma

Hledám nemovitostRealitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Zamyšlení nad pronájmem bytů v Brně a nemovitostí obecně - Investice do bytů a nemovitostí v Brně a následný pronájem patří i přes snížení výnosnosti k velmi vyhledávaným možnostem uložení peněz a jejich zhodnocování. V následujícím...

Starší články:

Kam dál?

Pronájem bytů

Prodej bytů

Prodej a pronájem nemovitostí

  • Přehledná nabídka Reality.name z celé republiky včetně různých průvodců
  • nabídka levného a kvalitního pronájmu v rekreačních domech po celé Evropě je zde: Chaty a chalupy
  • inzerujte Prodej nemovitosti na desítkách serverů
  • Postavte si domek podle vašich snů a přání! Jediné co k tomu potřebujete je správnou lokalitu: Pozemky Brno
  • bydlení a pronájem na brněnsku s jistotou naleznete zde: Reality Brno
  • prověřené Realitní kanceláře Brno
Hledej byty k pronájmu v okrese
Sjednejte si pojištění on-line s bonusy a výhodami: pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění domácnosti,