Jak se pronajímají byty v Brně na přelomu ledna a února?

Přemýšlíte nad pronájme bytu v Brně?!

Podle našich analýz Brno pronájem bytů je v současné době z hlediska množství poptávek asi trojnásobně vyšší poptávka po pronájmu bytu ve srovnání s poptávkou po koupi bytu.

Nejčastěji lidé chtějí v Brně pronájem bytů o velikosti 2+kk (event. 1+1 nebo 2+1), a to buď v širším centru Brna – lokality Veveří, Lidická, Žabovřesky nebo pak zcela levné pronájmy v panelových bytech, zejména pak v sídlištích s rychlou dostupností do centra (u těchto pronájmů zcela vyhrává poptávka po nejnižší ceně).  Ke koupi hledají byty nejčastěji buď v cihlových bytech v lokalitách Žabovřesky, Královo Pole, Řečkovice nebo pak levné panelové byty na sídlištích – u těchto bytů je rozhodujícím kritériem nejnižší cena za byt v Brně. Poptávající nikam nespěchají uvědomují si, že mají velký výběr možností. Existuje velká citlivost poptávajích na cenu pronájmu nebo prodeje bytu. Vlastníci, kteří z nějakého důvodu svůj byt cenově zvýhodní oproti průměrné nabídce na trhu v rozmezí 7-12% nemají velký problém zprvu nalákat dostatek zájemců na prohlídky a poté při rozumném způsobu vedení vyjednávání byt prodat či pronajmout ve velmi krátkém horizontu. V takovém případě nemusí prodávající nebo pronajímatel jít s cenou dolů anebo jde s cenou dolů minimálně. Při stanovení ceny je potřeba si uvědomit, že poptávající mají zájem o pouze cenově výhodné byty a nevolají na byty, jejichž cena se pohybuje více než 10 % nad běžnými cenami. Tito nabízející tak dřív nebo později jsou nuceni jít s cenou dolů a délka prodeje se o toto období prodlužuje. Doporučuji tedy brát ohled již při uvádění bytu na trh na cenu bytu  a požadovanou délku prodeje, resp. dobu, během níž by prodávající rád nemovitost prodal a inkasoval peníze.

Dnes si výrazně vybírají mezi nabídkami i zájemci o pronájem a vybírají si zejména podle ceny resp. poměru kvality a ceny.  Dobře se pronajímají jakékoliv velikosti bytů, jejichž cena je nižší oproti minulému roku o 10-15%. Tedy jedná se o byty 1+kk do 7.000 Kč, 1+1 do 8.000, 2+1 do 10.000, 3+1 do 13.000 Kč, ceny jsou uváděny vč. inkas. Dražší byty musí mít nějakou reálnou výhodu, pro kterou si ji nájemníci pronajmou. Tuto výhodu musí dobrý makléř najít s správně ji umět komunikovat, což platí i pro prodávající.Pokud se potřebujete poradit o tom co je pro vás lepší, zda prodej nebo pronájem vašeho bytu, neváhejte nás kontaktovat a my vám připravíme analýzu na míru vašim potřebám.

Zpět na Články - Pronájem bytu Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =
Vítám Vás na internetových stránkách specializovaných na byty a pronájem bytů v Brně. Jmenuji se Vladimír Veselský a pracuji jako realitní makléř, poradce a obchodník s nemovitostmi. Tuto profesi již...

Pokračovat

Vložte byt k inzerci zdarma

Hledám nemovitostRealitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Zamyšlení nad pronájmem bytů v Brně a nemovitostí obecně - Investice do bytů a nemovitostí v Brně a následný pronájem patří i přes snížení výnosnosti k velmi vyhledávaným možnostem uložení peněz a jejich zhodnocování. V následujícím...

Starší články:

Kam dál?

Pronájem bytů

Prodej bytů

Prodej a pronájem nemovitostí

  • Přehledná nabídka Reality.name z celé republiky včetně různých průvodců
  • nabídka levného a kvalitního pronájmu v rekreačních domech po celé Evropě je zde: Chaty a chalupy
  • inzerujte Prodej nemovitosti na desítkách serverů
  • Postavte si domek podle vašich snů a přání! Jediné co k tomu potřebujete je správnou lokalitu: Pozemky Brno
  • bydlení a pronájem na brněnsku s jistotou naleznete zde: Reality Brno
  • prověřené Realitní kanceláře Brno
Hledej byty k pronájmu v okrese
Sjednejte si pojištění on-line s bonusy a výhodami: pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění domácnosti,